Starting List 2013

The entry system is finally closed and we now have 51 names – a respectable crowd of swimmers – for this year’s event. You can see the race numbers, names, clubs and estimated times for each swimmer who has entered on the following list:

Full Name

Swimming Club

Est. Time

47

Bryan Keane

Templeogue SC

00:18:00

60

Sarah Early

Templeogue SC

00:20:00

66

Ned Denison

Sandycove Island SC

00:24:00

70

Gavin Noble

Sandycove Island SC

00:26:00

72

Maeve Ryan

Dolphin SC

00:26:00

77

Carol Cashell

Dolphin SC

00:28:00

78

Una McIntosh

Cork Masters SC

00:28:00

79

Owen O’Keefe

Fermoy SC

00:28:30

80

Donal Fitzpatrick

Mallow Masters SC

00:30:00

81

Lizzie Lee

Sandycove Island SC

00:30:00

82

Nick Mulcahy

Cork Masters SC

00:30:00

83

Ciarán Murphy

Fermoy SC

00:31:00

84

Brian O’Shea

Sandycove Island SC

00:32:00

85

Declan O’Keeffe

Fermoy SC

00:32:00

86

Karen Sheehan

Fermoy SC

00:32:00

87

Mona Sexton

Fermoy SC

00:32:32

88

Liadha Hourihane

Dolphin SC

00:34:00

89

Martin Saunders

Mallow Masters SC

00:34:00

90

Ellen Brooks

Fermoy SC

00:34:16

91

Angela Stubbs

Cork Masters SC

00:35:00

92

Iain MacCallum

Fermoy SC

00:35:00

93

Stacey Hegarty

Fermoy SC

00:35:00

94

Conor Power

Carrick Dippers SC

00:36:00

95

John Conroy

Cork Masters SC

00:36:00

96

Paul Noonan

Fermoy SC

00:36:00

97

Mary Brooks

Fermoy SC

00:37:00

98

Dave Mulcahy

Fermoy SC

00:38:00

99

Eoin O’Riordan

Sandycove Island SC

00:38:00

100

Adrian Healy

Mallow Masters SC

00:39:00

101

David Dowling

Fermoy SC

00:39:00

102

Sandra Howard

Mallow Masters SC

00:39:00

103

Anna Maria Mullally

Sandycove Island SC

00:40:00

104

David Merriman

Sandycove Island SC

00:40:00

105

Fergus Galvin

Sandycove Island SC

00:40:00

106

Grace Corbett

Fermoy SC

00:40:00

107

Kevin Power

Sandycove Island SC

00:40:00

108

Mary Collins

Fermoy SC

00:40:00

109

Róisín Lewis

Sandycove Island SC

00:40:00

110

Sebastian Wójs

Cork Triathlon Club

00:40:00

111

Adam Blaiklock

Fermoy SC

00:42:00

112

Anna Sheehan

Fermoy SC

00:45:00

113

Ciara MacCallum

Fermoy SC

00:45:00

114

Kurt Malmstrom

Fermoy SC

00:45:00

115

Maeve Mulcahy

Dolphin SC

00:45:00

116

Tom McCarthy

Sandycove Island SC

00:46:00

117

Adrian O’Hara

Fermoy SC

00:50:00

118

Anne Sheehy

Sandycove Island SC

00:50:00

119

Denis Condon

Sandycove Island SC

00:50:00

120

Peter O’Mahony

Sandycove Island SC

00:50:00

121

Joan McDonnell

Mallow Masters SC

01:00:00

122

Kevin Myers

Mallow Masters SC

01:00:00

If you have entered and do not see your name on the above list please send us an email or give us a call as soon as possible. Don’t forget that the registration desk will be open from 6:00 pm until 7:00 pm upstairs in the Rowing Club and that all swimmers must register within these times.

Advertisements